ZIEMASSVĒTKU KAUJU MUZEJS

Ziemassvētku kauju muzejs

Iepazīsti un sajūti Pirmā pasaules kara vēsturi vietās, kur pirms simts gadiem notika leģendārās Ziemassvētku kaujas. Latvijas Kara muzeja filiāle “Ziemassvētku kauju muzejs” atrodas Jelgavas novada Valgundes pagasta “Mangaļu” mājās.

Muzeja teritorijā saglabājušies unikāli I pasaules kara lauka fortifikācijas elementi, kas saistīti ar leģendārajām Ziemassvētku kaujām. Ziemassvētku kauju muzeja brīvdabas ekspozīcijā autentiskā vietā rekonstruēts nocietinājumu sistēmas posms- blindāža un daļa no vācu aizsardzības pirmās līnijas- “vācu vaļņa”, kas ir vienīgais šāda veida objekts Baltijā.

Muzeja iekštelpās iespējams aplūkot izstādi “Latviešu strēlnieku Ziemassvētku kaujas”. Vairāk kā 200 fotogrāfijas, kauju shēmas un Tīreļpurva apkārtnē atrastie priekšmeti sniedz interesantas vēsturiskas liecības par tā laika notikumiem. Iekštelpās apskatāms arī lielākais kauju vietu makets Latvijā, kurā attēloti vairāki kvadrātkilometri Ziemassvētku kauju teritorijas ar I pasaules kara nocietinājumiem.

Meklēšanas spēle – “Izlūku taka Ziemassvētku kauju muzejā”  izzinoša spēle, Ziemassvētku kauju muzejā (muzeja darba laikā) var saņemt karti ar veicamo uzdevumu aprakstiem un rēķināties ar vismaz 30 – 40 minūtēm uzdevumu veikšanai. Dalība spēlē – bezmaksas.

Ziemassvētku kauju muzeja izzinošā taka
Izzinošā taka 7.2 km garumā, sadarbībā ar Latvijas Valsts mežiem, izveidota Ziemassvētku kauju vietās.
Ieeja bezmaksas

 

+371 28349259, 
+371 67228147


Warning: Undefined array key "pages" in /home2/travelzemgale/public_html/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181