ZIEMAS PASĀKUMI

Ledusskulptūru festivāls

Jelgavas ledusskulptūru festivāls

NO 7. – 9. FEBRUĀRIM

2020. gada februārī jau 22. reizi Jelgavā norisināsies Baltijā vērienīgākais ziemas notikums, Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls. Jelgavā notiekošie ledus svētki to pastāvēšanas laikā ir auguši un attīstījušies gan mākslinieciski, gan organizatoriski, iemantojot atzinību ārzemju mākslinieku un citu starptautisku festivālu vidū. “22. Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla” tēma – SUPERVAROŅI

Labā cīņa pret ļauno, gaismas uzvara pār tumsu un negaidīti notikumu pavērsieni, aizvien vairāk aizrauj arī mākslas pasauli. Gadu desmitiem, sekošana līdzi dažādu supervaroņu stāstiem, komiksu grāmatās un filmās, mūsu iztēli ir aizvedusi uz citām galaktikām. Lai gan supervaroņus visbiežāk asociējam ar Holivudas filmu varoņiem un to piedzīvojumiem, vienmēr ir vērts atcerēties, ka varoņi mīt arī starp mūsu pašu tautu leģendām, vēstures lappusēm.

index

Dobeles Sniegavīru festivāls

NO 1. – 31. JANVĀRIM

Dobeles dižie sniegavīri jau 10. reizi priecē pilsētas iedzīvotājus un viesus.

Katru gadu Sniegavīru saietam ir sava tēma. Tā kā šoziem muzikālie sniegavīri apmetīsies Bērzes upes kreisā krasta promenādē pie Dobeles mūzikas skolas un jaunās koncertzāles “Zinta”, var teikt, ka jubilejas sezonai ir muzikāls akcents.

Saiets tiek rīkots, sadarbojoties Dobeles novada pašvaldībai ar vietējiem uzņēmējiem. Sniegavīru izgatavošanā ir izmantoti Dobeles uzņēmumu – putupolistirola ražotāja SIA “Tenapors” un sveču ražotāja SIA “Baltic Candles Ltd” – materiāli. No tiem veidotie Dobeles sniegavīri ir augstvērtīgi tēlniecības darbi, kas apliecina, cik radoši var spēlēties ar sniegavīru tēmu. Sniegavīrus katru gadu veido profesionālas un Latvijā labi zināmas tēlnieces Inta Berga un Agnese Rudzīte – Kirillova. Viņām palīdz Jānis Bergs un Anatolijs Kirillovs. Radošās komandas darbu nemainīgi organizē pašvaldības arhitekts Jānis Kukša.


Warning: Undefined array key "pages" in /home2/travelzemgale/public_html/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181