“Sēlijas prasmju muzejs”

Jēkabpils novada “Sēlijas prasmju muzejā” ir pieejama informācija par Jēkabpils novada tūrisma piedāvājumu – novadpētniecības ekspozīcijām, privātām kolekcijām, vides un dažādiem tūrisma objektiem un pakalpojumiem. Ekspozīcijas “Sēļu zemnieks agrāk un tagad” ietvaros var iepazīt Sēlijas laukiem 19. gs. beigām un 20. gs. sākumam raksturīgos amatniecības darba rīkus, sadzīves priekšmetus, rokdarbus, apbalvojumus, dokumentus, vecās naudaszīmes un Jēkabpils novada seno tautastērpu elementus. Ekspozīcijā “Novada slavenības” var apskatīt literāro dižgaru Raiņa, J. Akuratera, brāļu Jāņa un Aleksandra Grīnu fotogrāfijas un citus materiālus par viņu dzīvi un literāro darbību, kā arī tematiskas izstādes.
Izstāžu telpā ir iespēja apskatīt Jēkabpils Mākslas skolas Zasas filiāles skolēnu mākslas darbus un dažāda veida izstādes. Muzejs piedāvā baudīt un iepazīt ārstniecības augu tējas un tējas dzeršanas seno kultūru. Regulāri tiek rīkoti izglītojoši pasākumi dažāda vecuma mērķa grupām. Tradicionāls un ikgadējs ir Muzeju nakts pasākums.
Jēkabpils novada “Sēlijas prasmju muzejā” ir iespēja pieteikt ekskursijas grupām pa Jēkabpils novadā esošiem tūrisma objektiem, tai skaitā pa Zasas muižas parku.
Muzejā var apskatīt: virtuālo “Ceļojumu pa J. Akuratera literārā mantojuma takām”, virtuālo ceļojumu “Pa Jēkabpils novada literāro dižgaru bērnības takām” un video par Jēkabpils novadu.

Adrese: “Ozollejas”, Zasa, Zasas pagasts, Jēkabpils novads, LV-5239
E-pasts: novads@jekabpilsnovads.lv
Tālr. 25465787
Mājaslapa: www.jekabpilsnovads.lv