Zemgale īsumā

Zemgale

Lielāko daļu Zemgales aizņem līdzenums, atšķirībā no citiem  novadiem kuros ir arī augstienes un dziļas upju ielejas. Šeit atrodami vieni no auglīgākajiem kviešu labības tīrumiem Ziemeļeiropā, kas daudzus gadsimtus ir nodrošinājuši reģiona turību.

Par Zemgali dēvē reģionu Latvijas dienviddaļā, kas atrodas uz dienvidiem no Rīgas un iet līdz pat Lietuvas robežai. Reģions ikvienu ceļotāju pārsteigs ar krāšņākajām pilīm, daudzveidīgiem kultūrvēstures un apskates objektiem, plašu un interesantu pasākumu klāstu, vietējo amatnieku un ražotāju produkcijas piedāvājumu.

Reģiona teritoriju caurauž ļoti blīvs upju tīkls, kas, ietekot lielākajās Latvijas upēs Lielupē un Daugavā, tālāk turpina ceļu uz Baltijas jūru. Mūsdienās Zemgales reģionā ir vairāki mazāki novadi un divas Latvijas Republikas nozīmes pilsētas – Jelgavas un Jēkabpils.

Reģions prot pārsteigt ar kultūrvēsturiskiem pieminekļiem, greznākajām pilīm un muižām, daudzveidīgiem apskates objektiem, dažādiem starptautiskiem festivāliem un kultūras pasākumiem. Zemgalē atrodas viens no krāšņākajiem un nozīmīgākajiem Latvijas tūrisma objektiem – Rundāles pils, kas sniedz iespēju klātienē apskatīt vairāk kā 40 dažādas pils telpas, apmeklēt 10 ha plašo franču dārzu, kā arī baudīt plašu un daudzveidīgu kultūras programmas piedāvājumu.

Zemgales reģionam cauri plūst Latvijas lielākā upe Daugava un šīs upes krastos atrodas nozīmīgi kultūrvēstures un apskates objekti – Koknese pilsdrupas, Likteņdārzs, Krustpils pils u.c. objekti, kas sniedz iespēju izzināt dažādus vēstures faktus un liecības. Jēkabpils pilsēta noteikti ikvienu pārsteigs ar UNESKO kultūras mantojuma sarakstā iekļauto Strūves ģeodēzisko loku, Sv.Gara pareizticīgo baznīcu, kas celta 19.gs II pusē un Vīriešu klosteri.

Zemgalē noteikti ir vērts apmeklēt arī dažādu vietējo ražotāju un ēdinātāju uzņēmumus, amatniecības centru. Šeit būs iespējams izzināt senās amatu prasmes, iegādāties vietējo amatnieku, ražotāju darinājumus un produkciju, kā arī iepazīt reģionam raksturīgākos ēdienu. Par īpašu vietu Zemgalē dēvē Pokaiņu mežu, esošās akmeņu upes, krāvumi, vaļņi un īpatnējie savrupakmeņi radījuši fantastiskus minējumus un pretrunīgus pieņēmumus.

Par svētku un festivālu pilsētu Zemgalē droši var saukt Jelgavas pilsētu. Visa gada garumā šeit pulcējas mākslinieki, mūziķi un radoši cilvēki, lai priecētu ar elpu aizraujošiem priekšnesumiem un dāvātu daudzveidīgas izklaides iespējas gan pilsētniekiem, gan viesiem. Pilsētā atrodas lielākā baroka laika ēka Baltijā – Jelgavas pils un citi tūrisma objekti, kuru apskati lieliski var savienot ar pilsētā notiekošajiem svētkiem.

Detalizētāku informāciju par Zemgales reģiona daudzveidīgo tūrisma piedāvājumu var gūt vietējos Tūrisma informācijas centros un to  mājas lapās.

Esiet laipni gaidīti Zemgalē!