MEISTARDARBNĪCA “GLEZNAS. SAGLABĀŠANA UN RESTAURĀCIJA”

MEISTARDARBNĪCA “GLEZNAS. SAGLABĀŠANA UN RESTAURĀCIJA”

11. septembrī plkst. 11:00 Jēkabpils Vēstures muzejā norisināsies meistardarbnīca “Gleznas. Saglabāšana un restaurācija”.
Teju katrā mājā atrodama kāda glezna, tomēr retais zina kā tās pareizi kopt un uzglabāt. Vai no putekļiem jāattīra ar sausu vai mitru lupatiņu, kā pareizi nomainīt gleznai rāmi un kur tai būtu piemērotākā vieta jūsu mājoklī? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes gūsiet meistardarbnīcā “Gleznas. Saglabāšana un restaurācija”. Restauratores Saivas Kuples vadībā dalībnieki iepazīsies ar izplatītākajiem gleznu bojājumu rašanās iemesliem, tiks apskatītas un praksē demonstrētas dažādas gleznu saglabāšanas metodes un paņēmieni. Meistardarbnīcas dalībnieki varēs praktiski iemēģināt roku gleznu attīrīšanā no putekļiem un rāmja nomaiņā.
Meistardarbnīcas notiek projekta Izglītojošs pasākumu cikls “Vēsturisko vērtību saglabāšanas pamati ietvaros, kas tiek realizēts ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.
Ievērojot Ministru kabineta noteikumus, pasākums paredzēts vakcinētām un Covid-19 pārslimojošām personām (MK noteikumi Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”).
Pieteikšanās pa tel. 27008136.
Dalības maksa 2 eiro.

Līga Keiša
Jēkabpils Vēstures muzeja
muzejpedagoģe