LVM DABAS PARKS TĒRVETĒ

Latvijas Valsts mežu dabas parks Tērvetē

Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē ir viena no tūristu iecienītākajām un ģimenei draudzīgākajām vietām Latvijā. Tā kopējā platība ir ap 1200 ha, no kuras trešo daļu aizņem stāstiem un pasakām bagāta koka skulptūru un tēlu pasaule. Parkā var redzēt gan koka skulptūrās atveidotus pasaku un rakstnieces Annas Brigaderes lugu varoņus – Sprīdīti un Lutausi, Meža Ķēniņu ar galmu, Anneli ar draudzenēm un rūķu saimi –, gan sastapt „dzīvus” pasaku tēlus – rūķus, Sila raganiņu un citus. LVM dabas parka Tērvetē apsaimniekotājs ir AS “Latvijas valsts meži”.

LVM dabas parka Tērvetē ir vairākas tematiskās daļas:

Rūķīšu mežs – kur var izstaigāt Rūķu ciematu ar maziem koka namiņiem un tematiskām sētām, rūķu pilsētu Čiekuri ar košajiem namiem un bruģētajām ielām, uzkāp dižajā Koka skatu tornī un Rūķu sētā satikt pašus Tērvetes rūķus. Takas šeit ir piemērotas, lai pa tām varētu ērti pārvietoties ratiņkrēsla lietotāji un vecāki ar bērnu ratiņiem.

Pasaku mežs – te joprojām skatāmas dažādas koka skulptūras, viena no senākajām parka koka skulptūrām – Meža Ķēniņš, šeit var redzēt kokā darinātu ķēniņa galmu, sargu un citus. Tepat blakus, Raganas silā, dzīvo sila ļaudis – sikspārņi, zirnekļi, vels un pati Sila raganiņa.

Atrakciju laukumā – izstaigājamas šķēršļu takas, Sprīdīša un Lutauša ceļš, var maldīties koka labirinta ceļos un izzināt koka pils diženumu. Turpat, Tērvetes upītes krastā, stāv Lutausis un Sprīdītis. Te iekārtota arī atpūtas vieta ar soliem, galdiem un nojumi, var baudīt līdzpaņemto cienastu.

Jaunajā tematiskajā daļā “Kurbada zeme”, iepretim parka autostāvvietai, atklāts Tērvetes velo parks – teju 3 km garumā. Takas izbūvē izmantotas reljefa priekšrocības, izveidoti līkumi, pagriezieni, daudzveidīgi pacēlumi – tramplīni, virāžas, laipas un tilti. Velo trasē izvietoti desmit izglītojoši stendi, kas atspoguļo informāciju par meža dzīvi, tā kopšanu un attīstību. Velo taka ir brīvi pieejama gan Tērvetes iedzīvotājiem, gan viesiem.

Piknika vieta ar grilu, soliem un galdiem izveidota arī līdzās parka centra ēkai, kuru aicinām rezervēt iepriekš, zvanot uz dabas parka Tērvetē informācijas centru.

Parks piedāvā iespēju braukt ar Pasaku bānīti, nomāt velosipēdus un nūjot.