KRUSTPILS

KRUSTPILS

Jēkabpils novada daļa Daugavas labajā krastā šodien aptver kādreizējo Krustpils novada teritoriju. To veido seši pagasti – Atašienes, Krustpils, Kūku, Mežāres, Variešu un Vīpes pagasts.
Līdz 13. gadsimtam tagadējā šajā teritorijā atradās Asotes pilsnovads, kas pakļāvās Jersikas ķēniņam. Līgumā par Letijas zemju sadalīšanu starp ordeni un bīskapu minēts novads Aszute, kuru pētnieki viennozīmīgi saista ar Asoti. 1211. gadā Asotes pilsnovads iekļauts Livonijas bīskapijas sastāvā. 1237. gadā Rīgas bīskaps netālu no Asotes pilskalna Daugavas labajā krastā uzcēla Krusta pili (Kreutzburg). 1511. gadā arhibīskapa lēņu grāmatā pieminēts Krustpils miests. 1585. gadā Polijas-Lietuvas kopvalsts karalis Stefans Batorijs Krustpils novadu atdāvināja Korfu dzimtai, kuras īpašumā tas bija līdz 1920. gada agrārajai reformai.
Krustpils puses lielākā vērtībā ir tās dabas objekti – brīnišķīgais Laukezera dabas parks un Baļotes ezers, bagāta un nostāstiem apvītā vēsture, kas saistās ar Asotes, Atašienes un Dzirkaļu pilskalniem, garām tekoši un krāčainie Daugavas ūdeņi, kā arī aktīvie iedzīvotāji, kas šeit radījuši viesiem tik nepieciešamo – iespēju radoši padarboties, uzzināt ko jaunu, gardi paēst un kārtīgi izgulēties.

 


Warning: Undefined array key "pages" in /home2/travelzemgale/public_html/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181