DOBELE

DOBELE & APKĀRTNE

Dobeles novada bagātīgie dabas resursi tā vien aicina doties dabā un baudīt skaistas ainavas, mieru un klusumu. Video “Dodies dabā Dobelē” ved nelielā ceļojumā pa Dobeles novada rietumu pusi – vietu, kur sākas Kurzeme; vietu, kas ir interesanta ar Zemgalei netipisko reljefu – mežiem un pļavām apaugušajiem pauguriem un ezeriem to ielejās; vietu, kas ir piemērota gan aktīvās, gan mierīgās atpūtas cienītājiem; vietu, kur īpaši labi var paslēpties no pilsētas burzmas un restartēties ikdienai.


TĒRVETE

Tērvetes vārds ir skandēts laiku laikos, Tērvetes pilskalns un rekonstruētā Tērvetes koka pils glabā liecību par  vareno zemgaļu kultūrvēsturisko centru, kas bija viens no ievērojamākajiem seno baltu zemēs. Pirmie rakstu avoti par Tērveti  ir Indriķa un Atskaņu hronika, kurā minēti 13. gadsimta ievērojamie valdnieki – Viestards un Namejs.

Dabas pārsteidzošais krāšņums un reljefa daudzveidība Zemgales līdzenumā, sausais, saulainais klimats, ainaviskās, koptās teritorijas padara Tērveti īpašu. Te aug visvecākās un garākās priedes Latvijā. Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē ir vairākkārt novērtēts kā draudzīgākā vieta ģimenēm ar bērniem, EDEN projekta ietvaros atzīts par izcilāko Eiropas tūristu galamērķi Latvijā, pa šiem gadiem iegūstot popularitāti ne vien Latvijā, bet arī ārvalstīs.
Tērvetē mēs ar sirdi tuvojamies izcilās latviešu rakstnieces Annas Brigaderes pasaulei. Viņas bērnības zeme – skaistās meža takas un Tērvetes upes līči ir bijis iedvesmas avots, kas atraisījis rakstnieces garīgo spēku. Jau pagājušā gadsimta divdesmitajos un trīsdesmitajos gados, pateicoties rakstniecei, tagadējā parka teritorijā bija izveidotas vairākas pastaigu takas un piedāvātas tūristiem.
Dabas apstākļu daudzveidība, izteiktais ielejas reljefs, mežu koncentrācija, Tērvetes ūdenskrātuve, kultūrvēsturiskie pieminekļi, kā arī teritorijas sasniedzamība, atpūtas tradīcijas un popularitāte padara teritoriju tik pievilcīgu apmeklētājiem.


Warning: Undefined array key "pages" in /home2/travelzemgale/public_html/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181