BAUSKA

BAUSKA & apkārtne

Bauskas reģionu var dēvēt par Latvijas kultūrtūrisma metropoli. Te koncentrētā veidā var iepazīt galvenos mākslas un arhitektūras posmus, sākot no viduslaikiem, renesanses, baroka, rokoko, klasicisma līdz pat mūsdienu lauku sētai. 10km rādiusā ap Bausku apskatāmas Latvijas krāšņākās pilis un muižas kā Rundāles un Bauskas pils, Mazmežotnes un Bruknas muiža, Mežotnes pils, senie pilskalni, kā Mežotne pilskalns  un Vīna kalns. Vairākās pilīs un muižās iekārtotas viesnīcas.

Pateicoties unikālai iespējai atrasties divu upju satekā, pašā Latvijas viducī, Bauskas reģions allaž ir bijis ērta un interesanta vieta ceļotājiem, māksliniekiem, pasākumu rīkotājiem, tirgotājiem un sportistiem. Gadu no gada šeit dzimst un iesakņojas arvien jauni pasākumi, kas kļūst par tradīciju, aicinot visus uz Bausku. Populārākie pasākumi ir starptautiskais Kantrī mūzikas festivāls, Senās mūzikas festivāls, Bauskas TASTE,  Mežotnes pilskalna svētki, Vimbu svētki, Sējas un Pļaujas svētki “Ausekļu dzirnavās”, motosporta sacensības “Pīlādžu trasē” un autorallijs “Mūsa Raceland trasē”

Bauskas apkārtne izsenis ir bijusi Latvijas maizes klēts, tāpēc novada specializācija ir lauksaimniecība un tās produktu pārstrāde. Likumsakarīgi, ka daudzi uzņēmumi piedāvā apskatīt savu saimniecību vai ražotni un nodegustēt ražotos produktus vai izrādīt senās tehnikas krājumus. Tāpēc Bauskas reģionā ir  iespējams nodegustēt gan Bauskas alu, gan Kugrēnu un Dūmiņu vīnu, nogaršot dažādu šķirņu sierus saimniecībās “Celmi” un “Krišjāņi”,  “Poļu nams” saldumus, apskatīt senos auto kolekcijas atpūtas kompleksā “Miķelis”, Bauskas motormuzejā vai brīvdabas muzejā “Ausekļu dzirnavas”.

Lai mūsdienu jaunatne  iepazītu dažādas dzīvās radības, dažas saimniecības ir izveidojušas mini zoodārzus, kur iespējams iepazīt arī svešzemju iemītniekus, vai izveidojušas un piedāvā aktivitātes brīvā dabā, kurās var piedalīties kopā ar ģimeni vai draugiem. Populārākie ir mini zoo “Dobuļi”, Trušu pilsētiņa un atrakciju parks “Labirinti”.

Cauri Bauskas reģionam tek vairākas upes. Satekot Mūsai un Mēmelei, te sākas Lielupe –  Latvijas trešā lielākā upe. Pavasarī un rudenī iecienīta ir laivošana Mēmelē, Mūsā un Lielupē, populārs maršruts ir no Bauskas līdz Mežotnei, vai no “Lejeniekiem” līdz Mežotnei.  Cauri novadam vijas divi marķēti velo maršruti: “Bauskas apkārtnes pilis” (velo maršruts nr. 401) paredzēts kā vienas dienas izbrauciens, kas ved pa Bauskas un Rundāles novadu un maršruts “Bagātā Zemgale” (velo maršruts nr. 402) ļauj baudīt Bauskas un Vecumnieku novada dabas bagātības divu dienu garumā.  Iecienīti ir arī vienas dienas pārgājienu maršruti, piemēram, dabas parka “Bauska” taka ir lieliska iespēja tiem, kuri vēlas doties romantiskā pastaigā pa Bausku gar gleznaino  Mēmeles vai Mūsas krastu, uz Ķirbaksalu, kur satekot Mūsai un Mēmelei sākas Lielupe (~ 1,5 km vienā virzienā). Bauska ir iecienīta vimbu makšķerēšanas vieta, bet jāņem vērā, ka no 1. aprīļa līdz 16. maijam ir noteikta licencēta makšķerēšana.

Izbaudīt reģiona mieru un klusumu būs iespējams nakšņojot kādā no pilīm vai muižām vai viesu namiem un brīvdienu mājām. Relaksēties no ikdienas steigas,  izbaudot lauku SPA vai pirts rituālu var “Lielzemenēs”, “Evertos” un citās vietās.


Warning: Undefined array key "pages" in /home2/travelzemgale/public_html/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181