AIZKRAUKLES NOVADS

AIZKRAUKLES NOVADS

Aizkraukles novads – vieta atpūtai, izklaidei, vēstures iepazīšanai un brīnišķīgu ainavu atklāšanai! Plašais novads ikvienu tā apmeklētāju aicina doties ceļojumā no senās Hanzas pilsētas Kokneses, līdz vietai, kur gaisma Daugavā dzimst – Aizkrauklei. No Pļaviņām– vietas, kur savu mūža rakstu ierakstīt, līdz Zaļajai zemei – Skrīveriem. No teiksmainiem mežiem ieskautās Jaunjelgavas, līdz Mūsmājām Sēlijā – Neretai.

Novads piesaista ar tā daudzveidību, tā iedzīvotāju degsmi un lepnumu par vietu, no kuras nāk. Aizkraukles novads lepojas ar tradīcijām – tiek organizēti dažādi pasākumi, kurus apmeklē viesi no visas Latvijas. Sama modināšanas svētki Koknesē, kuros atklāj tūrisma sezonu, Piknika svētki Pļaviņās, kuri pulcē dabas baudītājus, Parka svētki Skrīveros, kuros godina dabas vērtības, brangie novada svētki Aizkrauklē, kad plašajos Daugavas viļņos sacenšas ātrumlaivas un pilsētas ielās pulcējas pašdarbnieki no visa novada, Magdalēnas svinības Frīdrihštatē, kurās jaunjelgavieši lepni un ar vērienu svin pilsētas svētkus, kā arī Marijas tilta svētki Ērberģē, kuros iespējams satikt pat senās muižas baronu un baroneses.

Aizkraukles novads izceļas ar bagātām, daudzveidīgām dabas vērtībām, jo tieši šeit top Likteņdārzs un atrodas Kokneses dabas taka un parks,  mierpilnā Aklā, jeb Jūgu purva taka, Natura 2000 iekļautais “Daugavas ielejas” dabas parks un vērtīgais Skrīveru dendroloģiskais parks. Tūristus aicina un piesaista kultūrvēsturiskās, elpu aizraujošās celtnes – sākot ar Odzienas muižas pili, Kokneses viduslaiku pilsdrupām, Ērberģes muižu un Jaunjelgavas kultūrvēsturisko centru, līdz pat skaistajām, vēsturiskajām baznīcām, krogiem un citām ievērojamām celtnēm visa novada plašumā. Novads ir bagāts savā dažādībā, ko lieliski var izprast muzejos un ekspozīcijās – Aizkrauklē atrodas “Padomju gadi” –  šobrīd Baltijā lielākā ekspozīcija, kas veltīta cilvēka dzīvei padomju laikos, Pļaviņu HES vēsturiskā ekspozīcija, kā arī mākslas un vēstures muzejs “Kalna Ziedi”, kas aicina iepazīt vēstures notikumu līkločus vairāku gadsimtu garumā. Vasaras sezonā tūristus priecē plašās ūdens tūrisma iespējas – likteņupes Daugavas ūdeņos izbraucienus ar kuģīšiem vairāk kā 40 kilometru garumā piedāvā ūdens tūrisma centrs “Balta kaza”, kuģīši “Vīgante” un “Lielais Sēlis”, vikingu kuģi “Nameisis” un “Lāčplēsis”, kā arī kuģītis “Gulbis”. Nedrīkst aizmirst arī Pērses, Mēmeles, Aiviekstes un Dienvidsusējas upes, kas līkumo novadā, jo tās aicina baudīt silto vasaras vēju, izmēģinot prasmes SUPošanā, braukšanā ar katamarāniem un laivām.

Aizkraukles novads pārsteidz ar daudzpusīgajām garšām – šeit top “Liepkalnu” gardā maize, kuras kārdinošā smarža aicina jau no tāluma, tiek brūvēts brangais “BURSH” alus, kā arī mājas vīns “Dzidris”, stiprie, ziemas aukstumā sildošie “Drunkas” dzērieni, garšas kārpiņas lutinošie paipalu un to olu gardumi no “Olalā!” , slavenais “Ievas Siers”, un, protams, saldumi un gardumi, pēc kuriem ilgojas ikviens, kas reiz tos baudījis – Skrīveru Pārtikas kombināta leģendārās gotiņas un krējuma pagales, Skrīveru mājas saldējuma nepārspējamie saldējumi un sorberti, kā arī Skrīveru Saldumu marcipāns, gotiņas un neaprakstāmi gardās plūmes un ķirši šokolādē…

Radošums ir viens no galvenajiem atslēgas vārdiem, kas raksturo Aizkraukles novadu. Šķiet, nav nevienas dāmas, kas reiz nebūtu apbrīnojusi “RADADA”  brīnišķīgās kleitas un tērpus! Radoši izpausties un iepazīt latvju tradīcijas aicina “Radošā māja”, izmēģināt roku apdrukā iespējams studijā “Apdrukā pats!”, kā arī veidot ādas aksesuārus aicina “Dunense”. Novads ir draudzīgs ģimenēm ar zinātkāriem bērniem – saimniecībā “Karlīnas” ir iespējams aplūkot neskaitāmus dzīvniekus, saimniecībā “Janavas” visiem kļūst zināms, kā top dažādas ārstniecības tējas, kā arī bioloģiskā kosmētika, savukārt saimniecībā “Ragāres” ikviens ir pārsteigts, uzzinot, ka iespējams iepazīt vairāk kā 100 dažādus ārstniecības augus! Vasarās apmeklētājus lutina lavandu smarža saimniecībās “Paradīzes lavanda” un “Lavandulla”.

Aktuālo tūrisma informāciju ikviens var uzzināt mājaslapā