Daugavas Muzejs

Daugavas muzeja misija ir atklāt un parādīt Daugavu, kā arī Salaspili un tās apkārtnes unikālo vēsturi no 9. g.t. pr. Kr. līdz mūsu dienām, kā Eiropas un Latvijas vēstures un kultūras mantojuma nozīmīgu sastāvdaļu.

Daugavas muzejs dibināts 1969. gadā, bet apmeklētājiem atvērts kopš 1977. gada. Sākotnēji muzejs bija pazīstams kā Doles Vēstures muzejs, bet ar 1993.gadu kā Daugavas muzejs. Kopš 1996.g. Daugavas muzejs atrodas Salaspils pašvaldības administratīvajā pakļautībā.
Doma par Daugavas muzeja izveidošanu radās sakarā ar ieplānotajiem Rīgas HES celtniecības darbiem. Pirms darbu veikšanas notika izrakumi topošajā ūdenskrātuves teritorijā un rezultātā tika savākts bagāts arheoloģiskais materiāls, kas stāsta par notikumiem Daugavas krastos sākot ar pirmo iedzīvotāju ienākšanu Latvijas teritorijā.
Daugavas muzejs atrodas Doles salas centrā, Sausās Daugavas krastā iepretim Ķekavai novietotā Doles muižas apbūves kompleksa jaunajā kungu mājā. Muižas ēka celta 1898.g. Daugavas muzejs apsaimnieko trīs ēkas – muižas ēka, kur atrodas ekspozīcijas un izstāžu zāle, krājums un darba telpas, saimniecības ēka ar krājuma telpām un garāžu, saimniecības ēka „Aires”.
Kungu ēku ietver Doles muižas parks, kura izveidošanas pirmsākumi attiecināmi uz 18.gs. otro pusi.

 

Adrese: Daugavas muzejs, Salaspils pagasts, Salaspils novads, LV-2121
E-pasts: daugavas.muzejs@inbox.lv
Tālr. 67216367, 29344480
Mājaslapa: www.daugavasmuzejs.lv